Διπλό με «εξάρα» για τους Νέους Αλμυρού

Σπουδαία εμφάνιση από τους Νέους Αλμυρού, οι οποίοι επικράτησαν του Παναθηναϊκού Ηρακλείου με 0-6 εκτός έδρας, με τους γηπεδούχους να είναι φανερά επηρεασμένοι από την διακοπή.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294498″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294498″]

Πολύ καλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τις δύο ομάδες να έχουν από μια μεγάλη στιγμή, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πάρουν το προβάδισμα. Στο 12ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα, με τον Περγαντή να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

Το γκολ έδωσε… φτερά στην ομάδα του Γαζίου, η οποία είχε καλές ευκαιρίες και στο 22’ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Δάλλα, με το 0-2 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά για να «καθαρίσουν» με την υπόθεση νίκη και στο 53′ έκαναν το 0-3 με τον Θεοδοσίου, ενώ στο 58′ ο Καναβάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4. Σειρά πήρε ο Τζαγκαράκης, ο οποίος με δύο προσωπικά τέρματα στο 70′ και 73′ διαμόρφωσε το 0-6 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.