Με τη «χρυσή» αλλαγή ο ΠΑΝΟΜ

Ο Π. Γκέκα ήρθε από τον πάγκο και με δύο δικά του γκολ οι Μαλιώτες νίκησαν 2-0 τον Κεραυνό.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235157″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235157″]

Σ’ ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον, ο ΠΑΝΟΜ πήρε το «τρίποντο» και βελτίωσε τη συγκομιδή του. Ο σύλλογος του προσφυγικού προαστίου μπήκε δυνατά, είχε στο 20’ μία σημαντική ευκαιρία με τον Κεραλάκη, ενώ στο 35’ ο Δ. Μαυρογιαννάκης εκτέλεσε το μακρινό φάουλ, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και σταμάτησε στο δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα, πάντως, ο Π. Γκέκα «έγραψε» το 1-0 για το σύνολο του Μανώλη Κατσούλη.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, είχαν τον έλεγχο και «κλείδωσαν» τη νίκη στο 75’, όταν ο Π. Γκέκα «χτύπησε» και πάλι και ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 4-1.