Σπουδαία νίκη με «τριάρα» για το Λίντο

Το Λίντο με πολύ καλή εμφάνιση, επικράτησε του Ασημίου με 3-0 εντός έδρας.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294494″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294494″]

Στο 19’ πρώτη φάση στο ματς για το Λίντο, με τον Φρέσκο να κάνει το γύρισμα, ο Κατσαρός από τα αριστερά έκανε το σουτ, με τον Κασμερίδη με διπλή προσπάθεια να μπλοκάρει. Τρία λεπτά αργότερα, πρώτη φάση για το Ασήμι, όταν από κόρνερ του Ψωμά, ο Χατζηπαυλίδης πήρε τη κεφαλιά, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να μπλοκάρει.

Στο 34’ το Λίντο ανοίγει το σκορ. Ο Μπουρδάκης εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Κασμερίδης έδιωξε, στην επαναφορά ο Κάββαλος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντρα και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0! Τελευταία φάση του πρώτου μέρους στο 44’, όταν από σέντρα ο Μαυρής πήρε τη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κασμερίδης.

Στην επανάληψη, το Λίντο στο 63΄πέτυχε το 2-0 με σουτ του Μαυρή μέσα από την περιοχή, ενώ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με διαγώνιο σουτ του Κατσαρού, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε και το Λίντο να παίρνει σπουδαία νίκη.