Σπουδαίο εκτός έδρας τρίποντο για τον Αετό Ανωγείων!

Ο Αετός Ανωγείων, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, επικράτησε της Παλιανής εκτός έδρας με 1-2 και έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294519″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294519″]

Η ομάδα των Ανωγείων, έκανε ένα τεράστιο βήμα για την παραμονή στην κατηγορία, επικρατώντας της Παλιανής με 1-2. Στο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες είχαν κάποιες στιγμές για να σκοράρουν, με τον Αετό να ανοίγει το σκορ στο 10′ με τον Κεφαλογιάννη Λ., με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Αετός έθεσε τις βάσεις για τη νίκη στο 48′, με τον Κονιό Γιώργο, με την Παλιανή να καταφέρνει με τον Καλομοίρη, ο οποίος πλήγωσε τη πρώην ομάδα του να μειώσει σε 1-2 στο 85′, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει κάτι παραπάνω από το παιχνίδι, με το σκορ να μην αλλάζει και τον Αετό να παίρνει ένα σπουδαίο τρίποντο, στην δεύτερη αγωνιστική του τρίτου γύρου της Α2 ΕΠΣΗ.