Σβηστά ο ΠΟΑ

Ο ΠΟΑ επικράτησε χωρίς να δυσκολευτεί με 2-0 του Κεραυνού από το πρώτο μέρος και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας στην Α1 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235094″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235094″]

Ο ΠΟΑ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και είχε δοκάρι με τον Κεφαλούκο στα πρώτα λεπτά, ενώ στη συνέχεια έψαξε το γκολ και το κατάφερε στο 24′ με τον πρώτο της σκόρερ Γιακουμάκη για το 1-0. Λίγο πριν τη συμπλήρωση του ημιώρου, ο Νίκος Λουμπάκης με σουτ έγραψε το 2-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι τυπικά γηπεδούχοι, έριξαν τον ρυθμό τους, έχοντας την κατοχή της μπάλας, έχοντας ως στόχο να διατηρήσουν το προβάδισμα τους, με το δεύτερο μέρος να μην έχει ιδιαίτερα πολλές φάσεις, παίρνοντας τη νίκη με 2-0 και ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας της Α1 ΕΠΣΗ, μετά από 25 αγωνιστικές.