Καλύτερη η Αγία Βαρβάρα, 3-1 το Λίντο!

Η Αγία Βαρβάρα ήταν καλύτερη στις λεπτομέρειες του αντιπάλου της, κερδίζοντας 3-1 το Λίντο για την 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235243″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235243″]

Η ομάδα του Γιώργου Φιολιτάκη, παρ’ ότι έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, έβγαλε αντίδραση και ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ παίρνοντας και ένα σπουδαίο «τρίποντο».

Το Λίντο, στο 25ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάββαλου και κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή του Μαυρή, πήρε το προβάδισμα.

Η Αγία Βαρβάρα έβγαλε «αντίδραση» και στο 34’ ο Φραγκουλάκης ανέτρεψε εντός περιοχής τον Χατζηγεωργίου, με τον Γιαλιτάκη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα.

Στο πρώτο λεπτό της επανάληψης, ο Γιαλιτάκης μετά από σέντρα Παπαδομιχελάκη, κατάφερε να ανατρέψει το σκορ με το 2ο προσωπικό του τέρμα, ενώ στο 78’ ο Χατζηγεωργίου «βρήκε» ωραία τον Χασουράκη που δεν δυσκολεύτηκε να «γράψει» το 3-1.