Δυνατό παιχνίδι με νικητή τον Ρούβα στη Γέργερη

Σε ένα καλό παιχνίδι, ο Ρούβας επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας του Ποσειδώνα με 2-1!

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”235040″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”235040″]

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, με τον Ρούβα να είναι κυριαρχικός στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχε δύο τέρματα ενώ θα μπορούσε να πετύχει και περισσότερα. Το σκορ άνοιξε στο 18′ ο Βλάχος, με τον Ρούβα να χάνει αρκετές ευκαιρίες στη συνέχεια, με τους Χριστοφοράκη, Ντέτσικα, Απλαδά, ενώ κατάφερε και πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Σεϊχ.

Το γκολ αυτό επηρέασε τους παίκτες του Ποσειδώνα, οι οποίοι δεν μπήκαν καλά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, ωστόσο στη συνέχεια και μετά το 60′ πήρε τη πρωτοβουλία των κινήσεων, μείωσε με τον Μαραθιανό, το γκολ του ωστόσο ακυρώθηκε ως οφσάιντ, με τον Ποσειδώνα να χάνει και άλλες ευκαιρίες με Καουκάκη, Μαραθιανό, πριν ο δεύτερος μειώσει στο 77′ σε 2-1.

Παρά τη πίεση των φιλοξενούμενων μέχρι το φινάλε, ο Ρούβας διατήρησε το προβάδισμα του, παίρνοντας ένα σημαντικό τρίποντο για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.