«Διπλό» για τον Εργοτέλη στις Ασίτες

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, ο Εργοτέλης επικράτησε των Ασιτών με 0-1 και συνεχίζει νικηφόρα τη προσπάθεια του στο πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”234975″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”234975″]

Από δύο ημίχρονα είχαν οι δύο ομάδες, με τον Εργοτέλη να έχει την υπεροχή στο πρώτο, να βρίσκει δίχτυα με τον Κουτάντο, ενώ είχε και άλλες ευκαιρίες να σκοράρει και ένα δεύτερο τέρμα. Από την άλλη πλευρά και οι Ασίτες ήταν απειλητικές, έχοντας και εκείνοι τις στιγμές τους, ενώ μεγαλύτερη ευκαιρία ήταν με το δοκάρι του Ρουμπάκη.

Στην επανάληψη, οι Ασίτες πήραν τον έλεγχο του αγώνα, ενώ είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Κοτζαδάκη.

Στο 70′ ο Εργοτέλης έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντάγια, με τους γηπεδούχους να κλείνουν τους «κιτρινόμαυρους» στα.. καρέ τους, έχοντας σπουδαίες ευκαιρίες, ωστόσο ο Μιράσι όποτε χρειάστηκε δήλωσε «παρών» με τον Εργοτέλη να φεύγει από μια δύσκολη έδρα με μια σημαντική νίκη.