Βαριά ήττα και αποκλεισμός για την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ δεν τα κατάφερε απέναντι στην Μπράγκα, καθώς δέχτηκε την ήττα με 2-4, κάτι που την αφήνει εκτός Europa League.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ… στραβά για την ένωση, καθώς δέχτηκε δύο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, στο 7′ και στο 9′ από τον Τορμένα και τον Εσγκάιο αντίστοιχα.

Στο 31′ ο Νέλσον Ολιβέιρα μείωσε για τους γηπεδούχους, όμως λίγα δευτερόλεπτα πριν την ανάπαυλα, ο Όρτα έκανε το 1-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 82′ ο Γκαλένο πέτυχε καταπληκτικό γκολ για το 1-4, για να διαμορφώσει το τελικό 2-4, ο Βασιλαντωνόπουλος στο 89ο λεπτό.

Συνθέσεις:

ΑΕΚ: Τσιντότας, Μπακάκης (46′ Βασιλαντωνόπουλος), Χνίντ, Νεντελκέρου, Ινσούα, Γαλανόπουλος, Σιμόες, Μάνταλος (74′ Γκαρσία), Αλμπάνης (60′ Τάνκοβιτς), Λιβάια, Ολιβέιρα (60′ Ανσαριφάρντ).

Μπράγκα: Ματέους, Σεκέιρα, Βιάνα (46′ Κάρμο), Τορμένα, Εσγκάιο, Αλ Μουσράτι (57′ Φρανσέρχιο), Κάστρο (78′ Νοβάις), Γκαλένο, Μεντέιρος (57′ Α. Όρτα), Ρ. Όρτα, Παουλίνιο (71′ Σετίνε).