Το «καθάρισε» απο νωρίς η Βόνη

Επιβλήθηκε χωρίς πρόβλημα 3-0 της Χερσονήσου.

Η Βόνη πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς στη «μάχη» για την παραμονή στην Α1 ΕΠΣΗ. Το σύνολο του Παπακώστα κατάφερε από νωρίς να «καθαρίσει» το ματς, αφού πέτυχε όλα του τα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι έκαναν καταπληκτικό ξεκίνημα στη συνάντηση, καθώς στο 3’ ο Παπακώστας πέτυχε το 1-0 και τρία λεπτά αργότερα από αυτογκόλ του Μουντράκη έγινε το 2-0. Στο 40’ ο Παπαγγελής σημείωσε το 3-0. Οι νικητές κέρδισαν πέναλτι στο 81’, το εκτέλεσε ο Παπακώστας και ο Γκίνη το απέκρουσε.

Βόνη: Λάμπρου, Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης, Τ. Μυρωδιάς, Χατζησεβαστός, Κουκάκης, Καλαϊτζάκης, Βλάχος (80’ Κελαράκης), Καλογερίδης (80’ Λουρίδας), Παπακώστας, Ζερβάκης (30’ λ.τρ. Παπαγγέλης).

Χερσόνησος: Γκίνη, Γιαν. Χαλκιαδάκης (46’ Πέκι), Κριτσωτάκης, Τουρνάκης, Μουντράκης, Λ. Γκούρο, Φρόκου, Χιλά (75’ Μανωλεδάκης), Μ. Γκούρο (75’ Λαγουδάκος), Μαστοράκης, Αργυρός (75’ Τσάνε).