Συνέχισε νικηφόρα ο Δωριέας

Επικράτησε 1-0 των Ν.Ηροδότου-Το ματς στιγματίστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Γεωργιάδη των φιλοξενούμενων.

Ο Δωριέας πήρε άλλο ένα εντός έδρας «τρίποντο» και βελτίωσε τη συγκομιδή του. Η αναμέτρηση, πάντως, σημαδεύτηκε από τη φάση του 75’, όταν ο νεαρός παίκτης του συλλόγου της Ν. Αλικαρνασσού χτύπησε στον αστράγαλο και μεταφέρθηκε με το ασθενοφόρο στο νοσοκομείο, ενώ το παιχνίδι διακόπηκε για περίπου 20 λεπτά.

Η ομάδα του Λυκούργου Παπαδάκη είχε την υπεροχή και στο πρώτο ημίχρονο είχε δοκάρι με τον Δαγκωνάκη στο 25’. Ο Φραγκεδάκης τελικά ήταν εκείνος που με γκολ στο 71’ χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Καστελίου.

Δωριέας: Ζερβός, Τζιμπιμπάκης, Μούκα, Μαζιτζής, Πεχυνάκης, Φρονιμάκης, Εργαζάκης (100’ Δημοσθένους), Καλουδάκης, Φραγκεδάκης, Μαρκάκης, Δαγκωνάκης.

Ν. Ηροδότου: Πεδιαδιτάκης, Σωμαράκης, Κουρουγκιαβούρης (8’ λ.τρ Ριτσόπουλος), Καράλης, Γκαράλης, Ποταμιανάκης, Σιδηρόπουλος, Σαλατάι, Πρινιανάκης, Γεωργιάδης (95’ λ.τρ. Λεονταράκης), Καρακωνσταντής.