Φιλική επικράτηση Νέων Αλμυρού με Σαμπροβαλάκη

Με τον Γιώργο Σαμπροβαλάκη να σημειώνει και τα δύο γκολ της νίκης, οι Νέοι Αλμυρού επικράτησαν 2-1 της Δόξα Ηρακλείου σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο γήπεδο του Γαζίου.

Ο Γιώργος Σαμπροβαλάκης που πρόσφατα αποχώρησε από τον ΑΟ Τυμπακίου, έχοντας αγωνιστεί και στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής με την Νεάπολη, αποτελεί μία πολύτιμη μονάδα για τους Νέους Αλμυρού, που τον ενέταξαν στο δυναμικό τους.

Αποχωρεί απο τον ΑΟΤ ο Γ. Σαμπροβαλάκης

Με δύο γρήγορα γκολ του 21χρόνου επιθετικού, η ομάδα του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη πήρε το προβάδισμα με το 2-0 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Δόξα μείωσε σε 2-1 με τον Κώττα, αλλά παρ’ ότι δημιούργησε ευκαιρίες, δεν κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα.

Νέοι Αλμυρού: Παγωμένος, Χνάρης, Κοκολογιαννάκης, Ερντίλ, Κάλιαρος, Κολιαρουδάκης, Κοτζαγιώτης, Ζαχαριουδάκης, Κεφαλογιάννης, Σαμπροβαλάκης, Φιτσοδασκαλάκης.

Έπαιξαν και οι: Κοτζαγιώτης, Βασιλάκης, Αεράκης, Φινοκαλιώτης, Κοκολογιαννάκης Γ., Βιτσαξάκης, Κατσάρος.

Δόξα Ηρακλείου: Κλάδος, Φρέσκος, Ανδριαδάκης, Περάκης, Αποστολίδης, Τσαλόπουλος, Αδαμάκης, Δασκαλάκης, Στρατάκης, Καρκανάκης, Κώττας

Έπαιξαν και οι: Ζαχαριουδάκης, Καραντινός, Γρηγορούδης, Κατσαρός, Κεβάνι, Αλεξάκης, Τσικανδυλάκης, Πετράκης