Ανατροπή και 4Χ4 για τον ΠΟΑ Β’

Ο ΠΟΑ Β’ ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και πήρε τη νίκη με 3-1 επί του ΕΓΟΗ.

Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο ξεκίνημα της σεζόν πήρε ο ΠΟΑ Β’ που έκανε την ανατροπή και επικράτησε του ΕΓΟΗ.

Σε ένα ισορροπημένο πρώτο μέρος με λίγες καλές στιγμές οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Στην επανάληψη ο ΕΓΟΗ μπήκε φουριόζος και πήρε το προβάδισμα με τον Αουγκλέν.

Ο ΠΟΑ Β’ όμως ανέβασε ρυθμούς στη συνέχεια και μπόρεσε να φέρει τούμπα το ματς. Ο Ζωάκης ισοφάρισε και πέντε λεπτά μετά ο Βαρδάκης έκανε την ανατροπή για τους γηπεδούχους. Λίγο πριν το τέλος ο Δρακάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-1 που έδωσε ακόμα μία νίκη στους «πράσινους», ενώ η ομάδα του Δημήτρη Τσέρου κρατάει την καλή εικόνα και προσπάθεια.