Πέρασε με «τεσσάρα» από τον Κρουσώνα ο Εργοτέλης!

Ο Εργοτέλης κατάφερε να βγει νικητής από το ντέρμπι στον Κρουσώνα, μετατρέποντάς το σε θρίαμβο, επικρατώντας 0-4 του ΠΑΟΚ!

ΖΑΦΕΙΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ στο 24’ με τον Νίκο Κατσικοκέρη να σημειώνει το πρώτο του γκολ μετά την επιστροφή του στον Εργοτέλη, με το 0-1 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 35′ ο ΠΑΟΚ ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Μανουσάκη, με τον διαιτητή του αγώνα κ. Ζαφείρη να δείχνει κίτρινη για “θέατρο”.

Στην επανάληψη, ο ίδιος έκανε το 0-2 στο 60’ ενώ στο 72’ ο Μύρος Γιακουμάκης με γκολ από το κέντρο (!) έκανε το 0-3. Διαστάσεις θριάμβου στο σκορ έδωσε ο Γκόμεζ στο 78’ όταν μετά από ενέργεια Κατσούρι, ο Αργεντίνος των «κιτρινόμαυρων» έκανε το 0-4 με πλασέ από το ύψος του πέναλτι.

Ο ΠΑΟΚ «φωνάζει» για τη διαιτησία του Αλέξανδρου Ζαφείρη, υποστηρίζοντας πως δεν δόθηκε καταφανέστατο πέναλτι, αλλά και γενικότερα διαμαρτύρονται για τις αποφάσεις του. Ο Εργοτέλης στο 90′ είχε και δοκάρι με τον Κεφαλούκο στις καθυστερήσεις.