Τον υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα στην Πόμπια φέτος

Ο Γιούχτας Β’ κατάφερε να περάσει νικηφόρος από την Πόμπια με το εμφατικό 0-3 κόντρα στον Κόρακα.

ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Ο Γιούχτας Β’ σκόραρε δύο φορές στο πρώτο μέρος, με τον Ακουμιανάκη στο 25ο λεπτό και με τον Ντουράκη στο 35ο μετά από ωραία προσπάθεια, ντρίμπλα στον τερματοφύλακα και σε κενή εστία το 0-2.

Ο Κόρακας είχε τις ευκαιρίες του αλλά δεν κατάφερε να τις αξιοποιήσει, μένοντας στο μηδέν με την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Η ομάδα των Αρχανών συνέχισε με τον ίδιο τρόπο το δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας για το 0-3 με τον Σαράντο στο 53ο λεπτό. Έπειτα το σύνολο του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη έκανε διαχείριση του σκορ με τον Κόρακα να μην αξιοποιεί για μία ακόμη φορά τις ευκαιρίες τους, και το 0-3 να παραμένει ως το τέλος.