Με γκολ στις καθυστερήσεις απέφυγε την ήττα ο Μαραθώνας

Μαραθώνας και ΠΟΗ «διασταύρωσαν τα ξίφη τους» με τον Στέλιο Χαραλαμπάκη να δίνει πολύτιμο βαθμό στον Μαραθώνα με γκολ του στο 90+7 για το 2-2!

ΜΑΝΔΑΛΕΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Ο ΠΟΗ απείλησε νωρίς στο παιχνίδι με τον Αγγέλη να σημαδεύει κάθετο δοκάρι της εστίας του Δομοσίδη στο 5ο λεπτό. Το πρώτο γκολ στο παιχνίδι σκόραρε ο συνήθης ύποπτος, Βασίλης Βατσινάς για το 1-0 του Μαραθώνα στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Παναθηναϊκού Ηρακλείου έβγαλε αντίδραση λίγο μετά στο 22ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουντράκη. Έπειτα ο ΠΟΗ συνέχισε να πιέζει έχοντας αρκετές ουσιαστικές ευκαιρίες χωρίς όμως να τις αξιοποιεί, με το 1-1 να παραμένει μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΟΗ σκόραρε απευθείας με το πλασέ του Τζιρίτα για το 1-2. Το παιχνίδι μετά δεν είχε πολλές ιδιαίτερες φάσεις με τον ρυθμό να πέφτει αρκετά. Το γκολ της ισοφάρισης πέτυχε ο Χαραμπάκης Στέλιος στο 90+7, δίνοντας τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.