Μ. Λυκούδης: «Ατυχήσαμε με τον τραυματισμό του Στρατηγάκη»

Οι δηλώσεις του Μάκη Λυκούδη στο GRANDSPORT μετά την ήττα της ομάδας του με 3-1 στους Βώρρους.

Το τεχνικός του Μαραθώνα, μίλησε για τον τραυματισμού του Στρατηγάκη και θεώρησε πως η νίκη της Φαιστού ήταν οριακά δίκαιη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ξεκινήσαμε πολύ καλά το παιχνίδι και το αποτέλεσμα είναι οριακά δίκαιο. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και είχαμε επίσης σε καλή μέρα τον Κοιλάδη (τερματοφύλακα).

Δεχτήκαμε ένα γρήγορο γκολ και προσπαθήσαμε να βγάλουμε αντίδραση με τις αλλαγές μας. Εκεί ατυχήσαμε γιατί ο Στρατηγάκης που ήταν αμφίβολος λόγω μικροενοχλήσεων μπήκε ως αλλαγή και τραυματίστηκε μέσα σε λίγα λεπτά…

Μετά το πέναλτι του τρίτου γκολ, χάσαμε ουσιαστικά το παιχνίδι. Έπειτα βέβαια είχαμε τις ευκαιρίες μας με τον Βατσινά και τον Σινάνι στο τέλος αλλά δεν καταφέραμε να μπούμε στο παιχνίδι.

Στο τέλος, θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ομάδα της Φαιστού για την φιλοξενία και τους εύχομαι καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα».