Με σπουδαία ανατροπή την νίκη οι Νέοι Ηροδότου

Απίστευτο παιχνίδι στο Σκουρέλλου με τους Νέους Ηροδότου να κάνουν ολική ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο κερδίζοντας με 4-2 τον Ηρακλή Νιπιδιτού.

Τελικό

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ηρακλής Νιπιδιτού ήταν πολύ αποτελεσματικός και κατάφερε με Βιολάκη και Χρηστάκη να σημειώσει δύο τέρματα, μπαίνοντας μπροστά στο σκορ με 0-2.

Στο δεύτερο μέρος οι Νέοι Ηροδότου πίεσαν, δημιούργησαν φάσεις, είχαν τρία δοκάρια και κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι μέσα σε πέντε λεπτά (60′, 65′), με τους Ντάνα και Κυπριωτάκη.

Την ολική ανατροπή πραγματοποίησε ο Κυπριωτάκης στο 85ο λεπτό για το 3-2 ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Κουργκιαβούρης έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 88′ λεπτό για το τελικό 4-2 στο γήπεδο του «Σκουρέλλου».