Δεύτερο τρίποντο για τον Άγιο Ιώαννη!

Ο Άγιος Ιωάννης πήρε ακόμα ένα τρίποντο αφού επιβλήθηκε με 2-0 της Γαρίπας, για την 3η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ.

Γκολ

Ο Άγιος Ιωάννης μπήκε από την αρχή δυναμικά στο παιχνίδι, δείχνοντας πως ήθελε να επιβάλλει το δικό του ρυθμό στο ματς, χάνοντας καλές στιγμές με κύριο εκφραστή τον Δημήτρη Τσαφαντάκη.

Ο Άγιος Ιωάννης άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με ένα τρομερό μακρινό σουτ του Μάνου Τσαφαντάκη, κάνοντάς το 1-0. Στο 28ο λεπτό, ο  αδερφός του, Κώστας Τσαφαντάκης «έσκαψε» τη μπάλα και την κρέμασε στον τερματοφύλακα της Γαρίπας, σημειώνοντας το δεύτερο γκολ και κάνοντάς το 2-0, δίνοντας σαφές προβάδισμα νίκης στους γηπεδούχους.

Η Γαρίπα είχε τις στιγμές της στο πρώτο μέρος με Σεραφειμίδη και Μαθιουδάκη, όμως σε γενικές γραμμές οι γηπεδούχοι έλεγχαν το ρυθμό του αγώνα.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, με τον Άγιο Ιωάννη να κρατάει χωρίς πρόβλημα το τρίποντο, παρότι η Γαρίπα έγινε απειλητική, πήρε την κατοχή και έχασε ορισμένες πολύ καλές στιγμές να ξαναμπεί στο ματς, με αποκορύφωμα τη χαμένη ευκαιρία του Καστρινάκη, που επί της ουσίας δεν μπόρεσε να σκοράρει σε κενή εστία.