Σημαντική νίκη με ανατροπή για την Τύλισο

Η Τύλισος, μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να βρισκόταν πίσω στο σκορ (0-1), όμως κατάφερε με εντυπωσιακή εμφάνιση στην επανάληψη, να κάνει το 5-1 και να επικρατήσει της Δαμάστας.

1

Στο παιχνίδι που διεξήχθη για την 4η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ, η Τύλισος επικράτησε 5-1 κόντρα στην Δαμάστα, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 41’ με γκολ του Μαυρογιάννη.

Στην επανάληψη, ο Νίκος Σφακιανάκης έκανε το 1-1 και στο 60’ ο Γιάννης Παπαδάκης το 2-1.

Το 3-1 για την Τύλισο διαμορφώθηκε στο 68’ με αυτογκόλ του Τοψή, ενώ στο 75’ ο Σφακιανάκης έκανε το 4-1 και το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 80’ από τον Γιάννη Παπαδάκη.

Με τη νίκη αυτή, η Τύλισος κατάφερε να διατηρήσει το απόλυτο, έχοντας τέσσερις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.