«Καταιγιστικός» ο Αστέρας Μυρτιάς

Έξι γκολ πέτυχε ο Αστέρας Μυρτιάς στην έδρα της Γόρτυνας, με έξι διαφορετικούς σκόρερ.

Γκολ
77'
Γκολ (με πέναλτι)

Μεγάλη νίκη πήρε ο Αστέρας Μυρτιάς για τη 2η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ, σκοράροντας έξι γκολ στο παιχνίδι με την Γόρτυνα.

Το σκορ άνοιξε στο 33′ ο Στειακάκης μετά από σέντρα του Ζερβάκη, ενώ μετά από πέντε λεπτά ο Τζιράκης έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας πέτυχε ακόμα τέσσερα γκολ, με τον Σταυρακάκη αρχικά να κάνει το 3-0 με σουτ έξω από την περιοχή στο 55′, και τον Ευθυμιάδη να κάνει το 4-0 στο 66′, έξι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Ζερβάκης έκανε το 5-0 με πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι, ενώ στο 81′ ο Γεωργιάδης έκανε το 6-0, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.