Πέρασε από τον Ζαρό η Χαραυγή!

Η Χαραυγή πέρασε νικηφόρα από τον Ζαρό, επικρατώντας με 1-2. Παράπονα από τη διαιτησία από τους γηπεδούχους.

2

Το απόλυτο συνέχισε η Χαραυγή, που αν και δυσκολεύτηκε στη Μεσσαρά, κατάφερε να πάρει ακόμα ένα πολύ σημαντικό τρίποντο. Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στη Χαραυγή που προηγήθηκε στο 10′ με τον Καρτσάκη και παρότι ο Φραγκεδάκης ισοφάρισε στο 27′, η ομάδα του Μιχάλη Δεληγιάννη πέτυχε και δεύτερο τέρμα, λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, με τον εξαιρετικό φέτος Μαρίνο Νικολάου να σκοράρει στο 38′.

Στην επανάληψη ο Ζαρός προσπάθησε να πιέσει για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, με τους «πράσινους» να έχουν έντονα παράπονα για τη διαιτησία, καθώς ζήτησαν πέναλτι για μαρκάρισμα στον Σαμόλη, αλλά και για χέρι μέσα στην περιοχή των φιλοξενούμενων, με τις διαμαρτυρίες να φέρνουν μάλιστα την αποβολή του Στέλιου Ανωγειανάκη. Έτσι το 1-2 έμεινε μέχρι το φινάλε με τη Χαραυγή να πανηγυρίζει ένα πολύτιμο τρίποντο, συνεχίζοντας την απόλυτη πορεία της.