Ανατροπάρα στο Ασήμι με δύο γκολ στις καθυστερήσεις

Ο Ρούβας κατάφερε να κερδίσει το Ασήμι με σκορ 2-3 με δύο γκολ στις καθυστερήσεις σε ένα παιχνίδι που ήταν εξαρχής δικό του.

Γκολ
90'
Γκολ (με πέναλτι)
90'
+5

Η πρώτη φάση στο παιχνίδι ήταν για την ομάδα του Ρούβα (10′) με το σουτ του Ξεκαρδάκη να χτυπάει στο δοκάρι της εστίας του Γρηγοράκη. Ο Ξημεράκης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τον Ρούβα στο 30ο λεπτό για τον 0-1. Το Ασήμι έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε το σκορ (40′) σε 1-1 με τον Μπέρκη λίγα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Ο Ρούβας καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού είχε την υπεροχή στο ματς, χάνοντας αρκετές ουσιαστικές ευκαιρίες. Παρόλα αυτά το Ασήμι κατάφερε και σκόραρε δεύτερο γκολ μετά την εκτέλεση φάουλ του Χατζάκη και την μπάλα να κοντράρει κάπου, καταλήγοντας στα δίχτυα για το 2-1.

Ο Ρούβας πίεσε και ισοφάρισε το παιχνίδι στο 90ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοφοράκη. Λίγα λεπτά μετά στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ο Ρούβας σημείωσε το γκολ της νίκης, γυρνώντας τούμπα του ματς στο 95ο λεπτό με τον Λυδάκη.