«Διπλό» και πρώτη νίκη για τους Κουνάβους

Οι Κουνάβοι πήραν τη νίκη με 4-2 στο γήπεδο του Πανεπιστημίου, απέναντι στον Ποσειδώνα.

4

Οι Κουνάβοι πήραν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ για την 3η αγωνιστική, απέναντι στον Ποσειδώνα με 2-0 στο γήπεδο του Πανεπιστημίου.

Η ομάδα του Λευτέρη Ευδαίμων άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Φανούρη Μαυρόπουλο, έπειτα από φάση διαρκείας, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε και το 0-2 στο 35′ μετά από γέμισμα που έγινε στην περιοχή.

Στο δεύτερο μέρος τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ο Κακουλάκης, με τον Ποσειδώνα να καταφέρνει να μειώσει, αρχικά με τον Βαγγέλη Αποστολάκη, κι έπειτα με τον Σμαραγδάκη, με τον δεύτερο να δέχεται την δεύτερη κίτρινη στο 87′ και να αποβάλλεται από το παιχνίδι.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι Κουνάβοι κέρδισαν πέναλτι, με τον Κεγιαδάκη να διαμορφώνει το τελικό 4-2.