Ματς έπος με επική ανατροπή για την Δόξα

Η Δόξα Ηρακλείου κατάφερε να γυρίσει τούμπα το ματς (4-6) στο εις βάρος της 4-1 με τα χατ-τρικ των Σπαθαράκη και Μονιάκη.

Γκολ (με πέναλτι)
9'
33'
38'
71'

Ο Τηγανίτης μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και κατάφερε στο 9ο λεπτό να κερδίσει πέναλτι με τον Τσαμπαζή. Ο ίδιος εκτέλεσε τον τερματοφύλακα και σκόραρε για το 1-0 του Τηγανίτη. Η Δόξα ισοφάρισε λίγα λεπτά μετά στο 14′ με τον Μονιάκη.

Έπειτα ο Τηγανίτης έβαλε εμπρός και σκόραρε τρείς φορές πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Τσαμπαζή ξανά (35′) και τον Άκυρο (33′, 38′). Η Δόξα κατάφερε να μειώσει σε 4-2 λίγο πριν την λήξη χάρις στο γκολ του Σπαθαράκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τηγανίτης κατάφερε να σκοράρει με τον Λιάκο αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η Δόξα κατάφερε να σκοράρει ξανά με την κεφαλιά του Μονιάκη στο 55′.

Έπειτα η Δόξα γύρισε τούμπα το ματς στο 71ο και 72ο λεπτό με τον Σπαθαράκη να ισοφαρίζει και τον Μονιάκη να σκοράρει για το 4-5 της Δόξας. Οκτώ λεπτά μετά ο Σπαθαράκης ξαναβρήκε δίχτυα με το δυνατό του σουτ να γράφει το τελικό 4-6 στο 80ο λεπτό.