Νικηφόρα η πρεμιέρα της Γαρίπας

Η Γαρίπα κατάφερε να κερδίσει την ομάδα του Κόρακα στην πρεμιέρα με το εμφατικό 4-1 στην έδρα της.

ΣΑΒΒΟΥΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Ο Κόρακας ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι, με τον Φουστανάκη να σκοράρει μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Γαρίπα κατάφερε και έβγαλε αντίδραση νωρίς, σκοράροντας με τον Λουλάκη στο 13′ και τον Σεραφειμίδη στο 21′ λεπτό. Η ομάδα της Γαρίπας απείλησε αρκετά, μη καταφέρνοντας να σκοράρει ξανά πριν την λήξη του ημιχρόνου. Επίσης ο Κόρακας είδε τον Μαρκάκη να αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη.

Το πρώτο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε νωρίς στο 48ο λεπτό, όπου ο Ανετάκης εκτέλεσε τον τερματοφύλακα του Κόρακα για το 3-1. Το 4-1 σημείωσε ο Λιακάκης στο 64ο λεπτό. Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε κατακόρυφα μετά το 4ο γκολ της Γαρίπας και το ματς τελείωσε με το ίδιο σκορ.