Πρώτη νίκη του Λίντο στο πρωτάθλημα

Το Λίντο κατάφερε να περάσει από την έδρα του Παναθηναικού Ηρακλείου με το εμφατικό 0-3.

Γκολ
56'

Το Λίντο ξεκίνησε δυναμικά και κατάφερε μόλις στο 3ο λεπτό να ανοίξει το σκορ, με κοντινό πλασέ του Βαρδάκη. Ο ΠΟΗ κατάφερε στην συνέχεια να ισορροπήσει το παιχνίδι μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Το Λίντο είχε μία ακόμη καλή φάση με τον Βαρδάκη.

Στο δεύτερο, ο ΠΟΗ μπήκε αποφασισμένος και δημιούργησε πολλές φάσεις, όπως αυτή του Κανταρτζή με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και να καταλήγει δοκάρι.
Το Λίντο κατάφερε στο 56΄ να ανεβάσει περαιτέρω τον δείκτη του σκορ σε 2-0 με το πλασέ του Μαυρή.

Το γκολ αυτό έριξε την ψυχολογία του ΠΟΗ αλλά δεν τον πτόησε, καταφέρνοντας να σημειώσει διπλή ευκαιρία αμέσως μετά, με την κεφαλιά του Χανιωτάκη να περνάει λίγο άουτ, όπως και το σουτ του ίδιου μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Το Λίντο παράλληλα πίεζε και δημιούργησε πολλές φάσεις όπως αυτές του Βαρδάκη και του Μαυρή να περνάνε λίγο άουτ. Το τελικό 0-3 ήρθε στο 80ο λεπτό με τον Καρκανάκη.