Α1 ΕΠΣΗ: Ψηφίστε και αναδείξτε τον MVP της 2ης αγωνιστικής!

Η 2η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ ολοκληρώθηκε και η δημοσιογραφική ομάδα του GRANDSPORT, σας δίνει τη δυνατότητα να επιλέξετε τον MVP της αγωνιστικής.

Τα αποτελέσματα στα παιχνίδια του σαββατοκύριακου (21/-22/09)

Οι… υποψήφιοι ανά παιχνίδι:

Εργοτέλης-Αλμυρός 3-0 / Ντάνιελ Ντίσα

Ο νεαρός επιθετικός σκόραρε δυο τέρματα στην πρεμιέρα του Εργοτέλη ξεκλειδώνοντας την άμυνα του Αλμυρού. Βέβαια εκτός από τα γκολ ήταν πηγή κινδύνου για την αντίπαλη άμυνα, αφού ήταν μέσα σε σχεδόν όλες τις φάσεις

ΠΑΝΟΜ-Αετός Ανωγείων 2-0 / Μιχάλης Συσκάκης

Ο πολύπειρος ποδοσφαιριστής, πέρασε ως αλλαγή και στα λίγα λεπτά που αγωνίστηκε κατάφερε να «σερβίρει» μία ασσίστ για το 1-0 και να σημειώσει το 2-0, αποτελώντας ουσιαστικά τον παίκτη που από τα… πόδια του, ήρθε η νίκη για τον ΠΑΝΟΜ.

Ασήμι-Μινωική 1-2 / Δημήτρης Χριστοφής

Ο έμπειρος μέσος μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο και με δύο δικές του εκτελέσεις κόρνερ, ήρθε η ανατροπή της Μινωικής στο Ασήμι. Στο 53′ «βρήκε» στο δεύτερο δοκάρι τον Περογαμβράκη που με κεφαλιά ισοφάρισε, ενώ στο 87′ με απευθείας εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Ανθεστίων-Μοχός 0-0 / Δημήτρης Ζαφείρης

Ο τερματοφύλακας του Μοχού, στη καλή του μέρα, είναι… ανίκητος και σήμερα, βρισκόταν σε καλή μέρα, αποσοβώντας τον κίνδυνο σε πολλές περιπτώσεις.

ΠΑΟΚ-Ρούβας 3-0 / Γιώργος Μανουσάκης

Παίκτης-πολυεργαλείο, κατάφερε να μοιράσει σωστά τη μπάλα ορθόδοξα τόσο στα εξτρέμ όσο και στον Κουράκη, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για τον ΠΑΟΚ με την μπάλα να περνάει συνεχώς από τα δικά του πόδια, ενώ κατάφερε να βρει και δίχτυα.

ΑΕΚ-Χερσόνησος 4-0 / Νίκος Μεταξάκης

Ο έμπειρος μεσοεπιθετικός, έδειξε σε ένα κρίσιμο παιχνίδι, στο ντέρμπι με τη Χερσόνησο, γιατί τον απέκτησε η ΑΕΚ. Πέτυχε δύο γκολ, ενώ δημιούργησε ένα ακόμη ουσιαστικά, αυτό του 1ου λεπτού, με τον Καστελλιανάκη να εκτελεί.

Ηρόδοτος-Ρωμανός 1-1 / Κώστας Μπαρδάκης

Σε ένα παιχνίδι που έδειχνει να στραβώνει, καθώς η ομάδα του έμεινε πίσω στο σκορ και έπαιζε με παίκτη λιγότερο, ο νεαρός παίκτης ήρθε από τον πάγκο, έδωσε πνοή και πέτυχε ένα όμοφο γκολ για να δώσει το βαθμό της ισοπαλίας στον Ηρόδοτο

Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας θα ανακοινωθούν την Παρασκευή (12/04) στις 19:00.