Γ. Νικολιδάκης: «Δίκαιη η νίκη μας»

Ο τεχνικός της Φαιστού μίλησε στο GRANDSPORT μετά την λήξη του αγώνα με αντίπαλο τον Λίντο, όπου κέρδισε με σκορ 3-1.

Στις δηλώσεις του ανέφερε:

«Όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενες μου δηλώσεις, οι πρεμιέρες κρύβουν παγίδες. Σήμερα παίζαμε εναντίον μιας δυναμικής και νεανικής ομάδας που παίζει σύγχρονο ποδόσφαιρο και πιστεύω θα πρωταγωνιστήσει στην κατηγορία. Από πλευράς μας είμασταν πολύ καλά προετοιμασμένοι και κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, με την νίκη μας να είναι δίκαιη. Σίγουρα το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο με τις φάσεις που είχαμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να κάνουμε διαχείριση του σκορ και μας βοήθησε σε αυτό η αποβολή του ποδοσφαιριστή του Λίντο. Στο τέλος θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά μας για την εμφάνιση τους και το παιχνίδι που έπαιξαν».