Αλκ. Πλουσής: «Δεν ήταν το αποτέλεσμα που θέλαμε, αλλά είναι δίκαιο»

Δίκαιο χαρακτήρισε το 0-0 ο Αλκιβιάδης Πλουσής, μιλώντας στην συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα με τον Ηλυσιακό για την πρεμιέρα της Γ Εθνικής.

Ο προπονητής του ΑΟΑΝ, τόνισε: «σίγουρα, όπως είπε και ο κόουτς (σ.σ. Κολοβός), οι πρεμιέρες είναι πάντα δύσκολες, γιατί υπάρχει άγχος, πίεση και η ετοιμότητα δεν είναι στο 100%, καθώς είναι η πρεμιέρα και προερχόμαστε από προετοιμασίες.

Θεωρώ ότι το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που θέλαμε, αλλά δίκαιο. Μπορώ να πω ότι το παιχνίδι ήταν δύο ημιχρόνων. Στο 1ο ημίχρονο δεν μας βγήκαν τα πράγματα στο press όπως θα θέλαμε, και η ομάδα του Ηλυσιακού είχε μία ελαφρά υπεροχή.

Στην επανάληψη διορθώσαμε κάποια πράγματα, καταφέραμε να τους κλείσουμε στο δικό τους αμυντικό μισό και δημιουργήσαμε κάποιες καταστάσεις, όπως σουτ που κόντραραν και πήγαν κοντά στην εστία.

Δυστυχώς, δεν καταφέραμε να βρούμε κάποιο γκολ. Θα δούμε τα λάθη μας, θα τα διορθώσουμε, και στόχος μας είναι κάθε βδομάδα να είμαστε πιο βελτιωμένοι από το προηγούμενο παιχνίδι».