Αρ. Μαυρογιαννάκης: «Ευχαριστημένοι από το σύνολο της εμφάνισης»

Ευχαριστημένος από την εικόνα, όχι όμως και το αποτέλεσμα ο προπονητής του Ανθεστίωνα.

Μιλώντας στο GRANDSPORT μετά το τέλος του «λευκού» 0-0 κόντρα στον Μοχό, ο Άρης Μαυρογιαννάκης δήλωσε ικανοποιημένος από την εικόνα που είχε η ομάδα του Θραψανού στην αναμέτρηση, όχι όμως και από το τελικό 0-0, αφού όπως υποστηρίζει είχε τις ευκαιρίες να πάρει τη νίκη.

Αναλυτικά είπε: «Στο πρώτο τέταρτο του αγώνα ήμασταν πολλοί καλοί, ωστόσο στη συνέχεια ο αντίπαλος έπαιξε με μεγάλες μπάλες από πίσω και έτσι παρασυρθήκαμε σε ένα παιχνίδι, χάνοντας ουσιαστικά το υπόλοιπο πρώτο ημίχρονο.

Νομίζω όμως πως στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πάρα πολλοί καλοί, πήραμε μπάλες, πιέσαμε είχαμε ευκαιρίες, δεν κινδυνέψαμε και έμοιαζε με θέμα χρόνο να μπει το γκολ, αλλά δυστυχώς δεν ήρθε. Ευτυχώς βέβαια δεν δεχτήκαμε και κάποιο γκολ, γιατί πολλές γίνεται αυτό σε τέτοιες περιπτώσεις.

Τα παιδιά έκαναν μία πολύ καλή εμφάνιση και είμαστε ευχαριστημένοι από το σύνολο της εμφάνισης, όχι όμως από το αποτέλεσμα. Κοιτάμε πλέον τη συνέχεια».