Απέδρασε με ανατροπή η Μινωική από το Ασήμι

Η Μινωική κατάφερε να αποδράσει από το Ασήμι, με σκορ 1-2 γυρνώντας «τούμπα» το ματς λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα.

Γκολ (με πέναλτι)
42'

Η Μινωική μπήκε δυναμικά στον αγώνα και κατάφερε να απειλήσει αρκετές φορές την άμυνα του Ασημιού. Μόλις στο πρώτο λεπτό χάθηκε τεράστια ευκαιρία για την Μινωική με τον Χριστάκη να στέλνει την μπάλα άουτ από θέση τετ-α-τετ. Ο αγώνας συνεχίστηκε με πολλές φάσεις και από τους δύο με το Ασήμι να χτυπάει πρώτο στο 42′ λεπτό με πέναλτι με εκτέλεσε εύστοχα ο Τίτος Χατζάκης.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε υπέρ της Μινωικής δημιουργώντας πάρα πολλές ουσιαστικές φάσεις, όπως αυτή του Χριστοφή στο 53′ λεπτό με τον ίδιο να σερβίρει τον Περογαμβράκη και με κεφαλιά να κάνει το 1-1 για την Μινωική. Οι ευκαιρίες συνεχίστηκαν με την Μινωική να πιέζει ασταμάτητα και να καταφέρνει λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοφή να γυρίσει τούμπα το ματς, σημειώνοντας το τελικό 1-2.