Έκανε το «2Χ2» η ΑΕΚ με «τεσσάρα» στη Χερσόνησο!

Η ΑΕΚατσαμπά DELTA KTEO επικράτησε 4-0 της «Χερσονήσου-Πλατάκης ΑΕ» για την 2η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

ΚΛΑΜΠΑΤΣΕΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν αποφασισμένοι και ευτύχισαν να προηγηθούν 1-0 μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Καστελλιανάκη. Αρχικά ο Μεταξάκης σούταρε, ο Μαραγκάκης απέκρουσε αλλά στην επαναφορά ο «Καστέλλο» έκανε το 1-0.

Στο 40’ η ΑΕΚατσαμπά βρήκε και δεύτερο γκολ με τον Μεταξάκη να σκοράρει έπειτα από ενέργειά του, αποφεύγοντας και τον τερματοφύλακα και πλασάροντας σε κενή εστία, με το 2-0 να είναι αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ΑΕΚατσαμπά βρήκε δύο ακόμη γρήγορα γκολ, στο 60’ ο Μεταξάκης με διαγώνιο σουτ έκανε το 3-0, ενώ δύο λεπτά αργότεαρ ο Κουτζαβασίλης με αυτογκολ, έδωσε προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων στους «κιτρινόμαυρους».

Η Χερσόνησος είχε κάποιες καλές στιγμές στο παιχνίδι, μη καταφέρνοντας όμως να βρει τις λύσεις που χρειαζόταν και μοιραία ηττήθηκε 4-0 από την ΑΕΚατσαμπά.