Νικηφόρα η πρεμιέρα της Δαμάστας

Τους πρώτους τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα κατάφερε να πάρει η Δαμάστα, κερδίζοντας τον Ποσειδώνα εκτός έδρας με σκορ 0-2.

ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με χαμηλούς ρυθμούς με δύο-τρείς φάσεις για κάθε ομάδα αλλά με την Δαμάστα να έχει την κατοχή και να ελέγχει το παιχνίδι. Ο Ποσειδώνας απειλούσε την άμυνα της Δαμάστας με αντεπιθέσεις χωρίς να δημιουργήσει κάτι ουσιαστικό.

Η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε πολύ και οι δύο ομάδες δημιούργησαν πολλές φάσεις όπως αυτή του Μπουλούκα που μετά από κόρνερ έπιασε την κεφαλιά και έστειλε ολομόναχος την μπάλα πάνω από την εστία. Η Δαμάστα απείλησε λίγο μετά με το τετ-α-τετ του Καναβάκη, στέλνοντας αδύναμα την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα. Το γκολ για την Δαμάστα ήρθαν λίγα λεπτά μετά με τον Ελ Γιαχιάουι στο 72ο λεπτό και τον Μαυρογιάννη Ελευθέριο στο 84ο λεπτό να σημειώνει το τελικό 0-2.