«Χτύπησε» στο τέλος και πήρε την δεύτερη διαδοχική του νίκη ο ΠΑΝΟΜ

Την δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα με σκορ 2-0 πήρε ο ΠΑΝΟΜ στα Μάλια με αντίπαλο τον Αετό Ανωγείων.

Γκολ

Οι δύο ομάδες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο «ψάχνοντας» ακόμα τα πατήματα τους και χωρίς να σημειώσουν κάποια ουσιαστική φάση εκτός από αυτή του Αετού όπου μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Βιτώρου, ο Κορνηλάκης απέκρουσε φανταστικά.

Στο 28ο ο ΠΑΝΟΜ παραλίγο να κάνει το 1-0 μετά το σουτ του Νίκολι, ο Σαμπροβαλάκης πλάσαρε εύστοχα στην επαναφορά με τον διαιτητή να ακυρώνει το γκολ ως οφσάιντ. Οι φάσεις συνεχίστηκαν και για τις δυο ομάδες χωρίς όμως να καταφέρουν να σκοράρουν πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις εκτός από αυτές των γκολ και δύο στατικές φάσεις του Αετού που δεν ανησύχησαν τον Κορνηλάκη. Το 1-0 έκανε ο Νίκολλι από κοντά και το 2-0 «σέρβιρε» ο ίδιος μετά από έμμεσο στην μεγάλη περιοχή του Αετού και τον Συσκάκη να σημειώνει το τελικό 2-0 για την ομάδα του ΠΑΝΟΜ.