Φιλική ήττα των Δειλινών στο Βραχάσι

Στο τελευταίο τους φιλικό πριν την επίσημη έναρξη των υποχρεώσεων τους τα Δειλινά γνώρισαν την ήττα με 3-1 από τον ΑΟ Βραχασίου.

Το πολύ καλό πρώτο ημίχρονο κρατάνε τα Δειλινά από την αναμέτρηση με τον ΑΟ Βραχασίου στο Σίσι. Το σύνολο του Γιάννη Κοντάκη στάθηκε με αξιώσεις απέναντι σε έναν αντίπαλο ανώτερης κατηγορίας και μάλιστα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο παιχνίδι με γκολ του Νίκου Κοκοσάλη.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς και μπόρεσαν να φτάσουν στην ανατροπή, με τον Τζέκα να σκοράρει μία φορά και τον Λούκας Ντρεϊάι να πετυχαίνει δύο τέρματα ώστε να διαμορφωθεί το τελικό 3-1. Τα Δειλινά κρατάνε το καλό κομμάτι στα πρώτα περίπου 60 λεπτά του αγώνα και πλέον επικεντρώνεται στις επίσημες υποχρεώσεις του πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις:

ΑΟ Βραχασίου: Σταματάκης, Κωνσταντινίδης, Χατζιράι, Γκερδούκι, Φθενάκης, Κοκολάκης, Γκέκα, Ντρεϊάι, Τζιλάι, Τζέκα.

Έπαιξαν και οι: Ποντίκαλης, Λαπίδης, Μάχα, Λουκάκης, Κανετάκης.

Δειλινά: Ξηρουδάκης, Βρεττός, Σιαπλαούρας, Μυρωδιάς, Χριστοδουλάκης, Καλαφάτης Ρ., Κεφαλούκος, Γκιουλμιχάλης, Κοκοσάλης, Κοζορώνης, Βαρούχας.

Έπαιξαν και οι: Στοιχειός, Γιακουμάκης, Ζησιμόπουλος, Παναγόπουλος, Φραγκιαδάκης, Ροβιθάκης.