Πέρασε από την Ελιά η Χερσόνησος

Η πρεμιέρα της Α1 ΕΠΣΗ βρήκε την Χερσόνησο με τους τρείς πρώτους πόντους της χρονιάς απέναντι σε έναν αξιόλογο αντίπαλο που πάλεψε με νύχια και με δόντια για να πάρει αποτέλεσμα.

Γκολ

Ο Ρωμανός ηττήθηκε με 0-1 στην Ελιά από την Χερσόνησο αλλά κρατάει την καλή εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου.

Η πρώτη φάση του παιχνιδιού ήρθε για τον Ρωμανό με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κομνηνού στο 5ο λεπτό να βλέπει την μπάλα να περνάει λίγο άουτ. Η επόμενη φάση ήταν για την ομάδα της Χερσονήσου, με τον Αρχοντάκη να πιάνει ένα τρομερό βολέ στην κίνηση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυά για το 0-1. Έπειτα η Χερσόνησος απείλησε με ένα σουτ του Φρόκου που μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας του Ρωμανού.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Ρωμανό και πιο συγκεκριμένα το σουτ του Σαριδάκη το οποίο κατέληξε στο κάθετο δοκάρι στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης! Ο Ρωμανός παραλίγο να ισοφαρίσει λίγο πριν την λήξη του αγώνα με τον Περγαντή να αστοχεί σε κενή εστία και το 0-1 να παραμένει σκορ αγώνα.