75'
82'
Γκολ
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

Η Κ19 του Άρη κατάφερε να μπει από νωρίς μπροστά στο σκορ, αφού στο 13ο λεπτό ο Οζέρ Μεμετόγλου με πλασέ από το ύψος της περιοχής έκανε το 0-1.

Για τα επόμενα λεπτά, ο Μανουσάκης είχε αρκετή «δουλειά», αφού ο Μεμετόγλου και ο Καραμανλής είχαν δύο καλές ευκαιρίες στο επόμενο δεκάλεπτο, χωρίς όμως να «στέκονται» τυχεροί.

Στο 32′ ο Φαϊτάκης επιχείρησε ένα σουτ εκτός της περιοχής, αλλά ο τερματοφύλακας μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο ίδιος ποδοσφαιριστής με προβολή από κοντά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, ενώ ο Άρης είχε ευκαιρία εκ νέου με τον Καραμανλή στο 45′ με σουτ πάνω από την εστία.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ μπήκε πιο ορεξάτος και μπόρεσε να κυκλοφορήσει καλύτερα την μπάλα, όμως στο 59′ ο Χαρούπας έκανε το 0-2 από κοντά, μετά από απόκρουση του Μανουσάκη από σουτ του Καραμανλή.

Μετά το 0-2, ο Όμιλος ανέβασε στροφές, με τον Κωστέα να κάνει ένα σουτ που κατέληξε σε κόρνερ, και τον Λαγουδάκη να έχει κεφαλιά στην επανάληψη, όμως στο 72′  ο ΟΦΗ με αυτογκόλ του Βέργα μετά απο εκτέλεση φάουλ του Φαϊτάκη κατάφερε να μειώσει σε 1-2.

Έπειτα ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες να ισοφαρίσει, αλλά το γκολ του Καραμανλή στο 82′ «έσβησε» τις ελπίδες του Ομίλου να πάρει κάτι καλύτερο.