Εκτός έδρας νίκη του Ποσειδώνα επί του ΟΦΑ

Ο Ποσειδώνας πήρε την εκτός έδρας νίκη με 3-2 μέσα στο Αρκαλοχώρι επί του ΟΦΑ!

Τη δεύτερη νίκη του σε σύνολο τριών φιλικών αγώνων πήρε ο Ποσειδώνας που επιβλήθηκε με 3-2 του ΟΦΑ και μάλιστα μέσα στο Αρκαλοχώρι. Ο Ποσειδώνας μπήκε πολύ δυνατά και πήρε προβάδισμα στο 1οο λεπτό με τον Μπουλούκα να κάνει το 0-1.

Η απάντηση του ΟΦΑ ήρθε στο 15′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αουίντα για το 1-1, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου κεφάλι στο σκορ πριν την ανάπαυλα, με τον Αποστολάκη να σκοράρει μετά από κόρνερ για το 1-2.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Βεργάδης σκόραρε με πέναλτι για το 1-3 του Ποσειδώνα, με τον ΟΦΑ να πιέζει αρκετά στα τελευταία λεπτά και απλώς να μειώνει με τον Φουκαράκη στο 86′ για το τελικό 2-3.

Οι συνθέσεις:

ΟΦΑ: Ζέφι. Μαζιτσής, Κορνάρος. Βερυκοκίδης, Βισκαδουράκης, Σαμωνάκης, Κουκουλιτάκης, Δαγκωνάκης, Αουίντα, Ελευθερίου, Κενδριστάκης.

Έπαιξαν και οι: Γαλανάκης, Φουκαράκης, Μπόινι, Βλαχάκης, Φασούλας, Ζαχαρούλης, Τουτουδάκης.

Ποσειδώνας: Σπανός, Αξιώτης, Αποστολάκης Β., Μαυρ;aκης, Σωμαράκης, Φινοκαλιώτης, Μούσα, Μαυρίδης, Σταθάκης, Σμαραγδάκης, Μπουλούκας

Έπαιξαν και οι: Σφακιανάκης, Μητρογιαννόπουλος, Βεργάδης, Αποστολάκης Β., Προμηθέας.