Φιλική ανατροπή του ΠΑΟΚ επί του Αετού Ανωγείων

Ο ΠΑΟΚ με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και επιβλήθηκε με 3-1 του Αετού Ανωγείων.

Στο 11′ από εκτέλεση φάουλ του Βιτώρου η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι παρά την προσπάθεια του τερματοφύλακα της ομάδας του Κρουσώνα και στην επαναφορά ο Σαριδάκης σε κενή εστία έγραψε το 0-1. Μάλιστα στο 33′ ο Βιτώρος με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ σημάδεψε ξανά το δοκάρι της εστίας.

Η εικόνα άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ να ανεβάζει ρυθμούς και να φτάνει στην ανατροπή του σκορ, με τον Σφυρογιαννάκη να ισοφαρίζει και δύο γκολ του Άκη Κουράκη προς το φινάλε να διαμορφώνουν ο τελικό 3-1, σε ένα ματς που άφησε θετικές εντυπώσεις σε Βασίλη Πλεσίτη και Γιώργο Φιολιτάκη, που κρατάνε ουσιαστικά από το ένα καλό ημίχρονο που έκαναν οι ομάδες τους.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Ζάχος, Ριζάκης, Σημαιάκης, Τσέρος, Μαυροειδής, Σταυρακάκης, Παπαδιός, Αλεξάκης, Σφυρογιαννάκης, Ανωγειανάκης, Κουράκης.

Έπαιξαν και οι: Τσικανδυλάκης, Σηφάκης, Σεραφειμίδης, Κοντόπουλος, Πυργιανάκης, Τσαγκαράκης.

Αετός Ανωγείων: Παγωμένος, Κρητικός, Κονιός, Σαριδάκης, Παρασύρης, Ξυλούρης, Αντωνακούδης, Ζωνάκης, Στρατάκης, Κολιαρουδάκης, Βιτώρος.

Έπαιξαν και οι: Κεφαλογιάννης Γ., Κεφαλογιάννης Αγγ., Κεφαλογιάννης Λ., Ξυλούρης Εμμ., Ερτιλ, Πασπαράκης, Κατσαρός.