Μεγάλη νίκη στη πρεμιέρα για Λίντο, 1-3 την Ομόνοια

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και παίζοντας καλό ποδόσφαιρο, το Λίντο επικράτησε στη πρεμιέρα του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ με 1-3 επί της Ομόνοιας Καλλιθέας στο «Γ. Σκουρέλλος».

Το συγκρότημα του Μάριου Ζερβίδη, κατάφερε μόλις στο 7’ να ανοίξει το σκορ με τον Μοχιανάκη στο ντεμπούτο του, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Παπαδάκης διαμόρφωσε το 0-2.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 με τον Πουλακάκη στο 20’ με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με αυτό το σκορ.

Στην επανάληψη, ο Βαρβεράκης κατάφερε να σφραγίσει τη νίκη για το Λίντο, κάνοντας το 1-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Ομόνοια Καλλιθέας: Σίμος, Μυλωνάκης, Δεληγιάννης(75’ Παπαδογιωργάκης), Αξιώτης, Δασκαλάκης, Αποστολάκης(75’ Δατσέρης), Παρασύρης(65’ Διαλυνάς), Καραδάκης(46’ Πιλάτος), Πουλακάκης, Γεωργαλής, Πολίτης

Λίντο: Παπατσαρούχας, Δροσάτος, Διακάκης, Τσαγκαράκης(46’ Γιακουμάκης), Νικολάου, Γκρίτζαλης(46’ Τσικνάκης), Βουϊδάσκης, Χνάρης, Παπαδάκης Ν., Μοχιανάκης(65’ Πεδιαδιτάκης), Βαρβεράκης