Εθνική Κ16: Με βασικό Λαγουδάκη, σπουδαία νίκη κόντρα στην Βοσνία – Πέρασε ως αλλαγή ο Χνάρης

H Εθνική Προπαίδων επικράτησε 2-0 της οικοδέσποινας Βοσνίας/Ερζεγοβίνης στην πρεμιέρα της στο διεθνές αναπτυξιακό τουρνουά U-16 της UEFA, το οποίο λαμβάνει χώρα στο Σαράγεβο. Στο αρχικό σχήμα ο Λαγουδάκης του ΟΦΗ, ως αλλαγή πέρασε ο Χνάρης.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, δεν απειλήθηκε από τους αντιπάλους του και εκκίνησε νικηφόρα την πορεία του στο τουρνουά.

Στο 27ο λεπτό ο Μιχαηλίδης με προβολή μετά από σέντρα του Κρομμύδα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στην Εθνική Ομάδα. Στο 44ο λεπτό ο Μιχαηλίδης νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Μούγιανιτς, ενώ τo τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπέρδος στο 76ο λεπτό με σουτ από τη μεγάλη περιοχή.

Την Παρασκευή 10 Μαΐου στις 12:00 η Εθνική Ομάδα αντιμετωπίζει την Ουγγαρία για την 2η αγωνιστική του τουρνουά.

Η σύνθεση της Εθνικής: Αρβανιτάκης, Λαγουδάκης, Μόκρης, Κάπελας, Μηνασίδης, Τουρσουνίδης, Σταμέλλος, Κρομμύδας, Κυριαζίδης, Μιχαηλίδης, Μπέρδος.

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Καλαϊτζίδης, Θεοχάρης, Βενέτης, Γαζής, Μανταζέλης, Σαββίδης, Τρικαλιώτης, Αβραμούλης, Χνάρης.