Πάρτι στη φιέστα του με «εξάρα» το Ασήμι

Το Ασήμι στο τελευταίο του φετινό εντός έδρας ματς και στη φιέστα του, επικράτησε με το εντυπωσιακό 6-0 της Γαρίπας!

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”431205″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”431205″]

Το Ασήμι προηγήθηκε με δυνατό σουτ του Χασουράκη μέσα στη περιοχή στο 30′, με την Γαρίπα η οποία καίγεται για την παραμονή, να χάνει πέναλτι με τον Πρίφτη, δύο λεπτά αργότερα, με το 1-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι πρωταθλητές ήταν σαρωτικοί, πετυχαίνοντας πέντε τέρματα! Αρχικά ο Χατζάκης πέρυχε το 2-0 στο 66΄, ο Μηναδάκης το 3-0, ενώ στο 71′ ο Χατζάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Οι πρωταθλητές δεν σταμάτησαν εκεί και με κεφαλιά του Ρεμούνδου πέτυχαν το 5-0 στο 72′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε με αυτογκόλ του Ταταράκη στο 77′.

Η Γαρίπα την τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζει τα Δειλινά εκτός, βρισκόμενη στο +2 από την Παλιανή, που υποδέχεται τις Ασίτες.