Επέστρεψαν στις νίκες τα Χανιά

Τα Χανιά, μετά την ισοπαλία με τον Γιούχτα, επέστρεψαν στις νίκες, επικρατώντας του Αιγάλεω με 2-0.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”365866″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”365866″]

Τα Χανιά έτσι επέστρεψαν και πάλι στη κορυφή της βαθμολογίας και συνεχίζουν για μια ακόμα αγωνιστική να οδηγούν την κούρσα. Και τα δυο γκολ σημειώθηκαν στο β’ ημίχρονο, με τον Μάναλη να ανοίγει το σκορ στο 60′ και τον Τσέλιο στο 87′ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα (2-0).

Στο πρώτο μέρος η ομάδα των Χανίων είχε τον απόλυτο έλεγχο και ειδικά μέχρι το 30′ δημιούργησε πλήθος ευκαιριών, χωρίς όμως να μπορεί να σκοράρει. Στην αρχή του β’ ημιχρόνου το Αιγάλεω άφησε την άμυνά του και προσπάθησε να γίνει πιο απειλητικό, με τον Καλογεράκη να κάνει μια εντυπωσιακή απόκρουση στην μοναδική ευκαιρία των φιλοξενούμενων σε σουτ του Ζιούλη.

Τα Χανιά είχαν και πάλι την πρωτοβουλία ψάχνοντας το γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα και το βρήκε στο 60′ μετά από κομπίνα σε εκτέλεση κόρνερ και την κεφαλιά του Μάναλη. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ηλίας Τσέλιος στο 87′ σφραγίζοντας το τρίποντο για τα Χανιά.