Μεγάλο διπλό του Δία στο ντεμπούτο του Ν. Μαστορίδη

Το ντεμπούτο του Νίκου Μαστορίδη στον πάγκο του Δία συνδυάστηκε από μία σημαντική εκτός έδρας νίκη, την πρώτη της ομάδας στη σεζόν.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352680″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352680″]

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η εποχή του Νίκου Μαστορίδη στον Δία, αφού η ομάδα του Αγίου Σύλλα πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα μετά από τέσσερις συνεχόμενες ήττες, φεύγωντας με το διπλό από τις Αγίες Παρασκιές.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Κεγιαδάκης ο οποίος άνοιξε το δρόμο για τη νίκη του Δία με το γκολ που σημείωσε στο 8ο λεπτό, ενώ πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 0-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι διαχειρίστηκαν πολύ καλό το προβάδισμα τους και δεν άφησαν στους γηπεδούχους να τους απειλήσουν ιδιαίτερα, ούτε αφότου άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες, καθώς στο 72΄ο Κατσιμπρής άφησε τον Δία με δέκα παίκτες, καθώς τιμωρήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρόλα αυτά ο Δίας κράτησε τη νίκη που γεμίζει με ψυχολογία και αισιοδοξία ενόψει της συνέχειας.