Επιστροφή στις νίκες με καλό ποδόσφαιρο για τον Μαραθώνα

Την επιστροφή του στις νίκες με εμφατικό τρόπο πανηγύρισε ο Μαραθώνας ο οποίος επιβλήθηκε με 6-1 της Δόξας Ηρακλείου.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352966″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352966″]

Η ομάδα των Καλλεσών δεν άφησε περιθώρια αμφισβτήτησης, επιβάλλοντας από την αρχή τον δικό της ρυθμό στην αναμέτρηση. Το σκορ άνοιξε με γκολ του Βασίλη Βατσινά στο 15ο λεπτό, ενώ πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο το σύνολο του Μάκη Λυκούδη μπόρεσε να βρει ακόμα δύο φορές δίχτυα, με τον Στρατηγάκη στο 38′ και τον Λεμονάκη στο 41′, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά την υπόθεση νίκη, αφού ο δείκτης του σκορ είχε ανέβει στο 3-0.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους ο Βατσινάς πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για να ανεβάσει το σκορ στο 4-0 υπέρ του Μαραθώνα. Ο ικανός φορ συμπλήρωσε το χατ τρικ στο 65ο λεπτό, ενώ το έκτο γκολ για την ομάδα του Μάκη Λυκούδη βρήκε ο Λεμονάκης. Η Δόξα βρήκε το γκολ της τιμής με τον Καντζηλάκη στο 76ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 6-1.