Άνετη επικράτηση του Λίντο

Συνέχεια στην εξαιρετική του φόρμα έδωσε το Λίντο που επιβλήθηκε άνετα με 6-1 των Νέων Αλμυρού για την 4η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Α2 ΕΠΣΗ.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352668″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352668″]

Το Λίντο μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ουσιαστικά «καθάρισε» το παιχνίδια από τα πρώτα κιόλας λέπτα. Οι γηπεδούχοι βρήκαν δύο τέρματα με τον Κεβάνι στο 5ο και το 8ο λεπτό της αναμέτρησης, βάζοντας από νωρίς τις βάσεις για το τρίποντο.

Η ομάδα του Κώστα Φιλοξενίδη δεν έριξε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο, πετυχαίνοντας ακόμα τέσσερα τέρματα για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Λίντο. Ο Σπύρος Ορφανουδάκης σημείωσε δύο γκολ, ενώ ακόμα δύο λίγο πριν το τέλος βρήκε ο Μαυρής για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα. Στο ενδιάμεσο είχε σκοράρει για τους Νέους Αλμυρού ο Περγαντής, οι οποίοι αγωνίστηκαν σε αρκετά μεγάλο μέρος του δεύτερου μέρους με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γ. Ρεμιδιανάκη.