Καταιγιστική η Χαραυγή και ιδανική επιστροφή στο πρωτάθλημα!

Η Χαραυγή με εντυπωσιακή εμφάνιση, επικράτησε με 10-0 των Ελπίδων και επέστρεψε με τον καλύτερο τρόπο στα τοπικά πρωταθλήματα!

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352864″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352864″]

Η Χαρυγή ήταν καταιγιστική σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και μέχρι το 5ο λεπτό ήταν μπροστά με 2-0, με τα τέρματα των Χρήστου Νικολάου και Βαγγέλη Μήτρου. Στο 24′ ο Χρήστος Νικολάου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι, ενώ στο 31′ πέτυχε χατ τρικ για το 4-0 και στο 38′ σημείωσε «καρέ», με τον Παναγιώτη Βασιλείου στο 43′ να σημειώνει το 6-0, που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι δεν κατέβασαν ταχύτητα και πέτυχαν και έβδομο τέρμα με τον Βαγγέλη Μήτρου, με τον Ηρακλή Καλαμιώτη να κάνει το 8-0 στο 67′, τον Βαγγέλη Βασιλείου να προσθέτει και εκείνος το όνομα του στον πίνακα των σκόρεερ στο 75′, ενώ το τελικό 10-0 διαμόρφωσε ο Χρήστος Καλαμιώτης στο 80′ με απευθείας κόρνερ.