Όμορφο ποδόσφαιρο και νίκη του Τηγανίτη επί της Δόξας Ηρακλείου

Ο Τηγανίτης πήρε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας με 4-2 της Δόξας Ηρακλείου στο Λίντο.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352961″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352961″]

Σε ένα ευχάριστο παιχνίδι που έγινε στο Λίντο, ο Τηγανίτης μπόρεσε να επιβληθεί της Δόξας Ηρακλείου, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, σε μία αναμέτρηση για την 2η στροφή στη Β2 ΕΠΣΗ. Η ομάδα του Στέλιου Μανουρά δεν άφησε τη νενανική ομάδα να επιβάλλει το δικό της ρυθμό και είχε σε μεγάλη ημέρα τον Ράπτη ο οποίος σημείωσε χατ – τρικ, με τέρματα στο 33′ και το 48′ , με τον Μανουρά να σκοράρει ενδιάμεσα στο 55′.

Η Δόξα έκανε την αντεπίθεση της στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας τις ευκαιρίες να γυρίσει το παιχνίδι, καθώς με τα τέρματα των Φρέσκου και Καντζηλάκη με εύστοχο πέναλτι μείωσε σε 3-2, όμως ακόμα ένα τέρμα του Ράπτη στα τελευταία λεπτά σφράγισε τη νίκη για τον Τηγανίτη.