Με πέντε γκολ του Λ. Κεφαλογιάννη το «τρίποντο» ο Αετός Ανωγείων

Ένα καταπληκτικό παιχνίδι έγινε στο Καστέλι, με τον Αετό Ανωγείων να επικρατεί του Δωριέα με 4-6, στο πλαίσιο τηςς 24ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Λευτέρης Κεφαλογιάννης, πέτυχε πέντε γκολ, από τρία ο Πεχινάκης.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”294556″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”294556″]

Η ομάδα των Ανωγείων μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ με τον Λευτέρη Κεφαλογιάννη στο 5’, ενώ ο Χανιωτάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 17’. Στο 25’ η σειρά ξανά του πρώτου σκόρερ του Αετού Λευτέρη Κεφαλογιάννη, όπου έγραψε το 0-3, ενώ ο ίδιος στο 31’ διαμόρφωσε το 0-4, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Μποΐνι μείωσε σε 1-4 στο 55’, όμως ο Κεφαλογιάννης δύο λεπτά αργότερα σημείωσε το 1-5, φτάνοντας το καρέ, ενώ το 1-6 πέτυχε ο ίδιος στο 70’ φτάνοντας τα πέντε τέρματα.

Ο Δωριέας δεν παράτησε το παιχνίδι και με τον Πεχινάκη να σημειώνει χατ τρικ, σκοράροντας στο 75’, 77’ και 85’ διαμόρφωσε το τελικό 4-6 σε ένα χορταστικό παιχνίδι.